Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

DZIECIAKI DO DZIEŁA - EKOLOGICZNA AKCJA I KONKURS Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI

Utworzono dnia 16.04.2021

DZIECIAKI do DZIEŁA! Czyli EKOLOGICZNA AKCJA I KONKURS Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI pod honorowym patronatem Burmistrza Ścinawy-Krystiana Kosztyły .

Zapraszamy wszystkie dzieciaki i młodzież do wzięcia udziału w naszej akcji wiosennych porządków. Zaproście do udziału rodziców/opiekunów i dajcie dobry przykład. Jesteśmy przekonani, że można na Was liczyć! Udokumentujcie fotograficznie ekologiczną aktywność i wygrajcie nagrody!

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi-najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących.

Choć szalejący wirus uniemożliwia spotkanie się większej grupy osób, Szkolne Schronisko Młodzieżowe "Pałacyk" w Ścinawie we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Dziewinie, Stowarzyszeniem Aktywnie dla Gminy Ścinawa Zakładem Gospodarki Komunalnej w Ścinawie oraz Stowarzyszeniem „Kraina Łęgów Odrzańskich” zaprasza do akcji małych i dużych, wszystkie spacerujące rodziny i osoby indywidualne. Co zrobić? To proste!

Wystarczy zabrać na spacer zwykłą reklamówkę/worek i po wypełnieniu śmieciami wrzucić do podstawionych specjalnie na tę ekologiczną akcję kontenerów.Od czwartku 22 kwietnia przez kolejne trzy dni na uczestników akcji, czekać będą 2 pojemniki na odpady zmieszane w następujących lokalizacjach:

- przy banerze, nieopodal sklepu meblowego-zakręt ul. Mickiewicza/ul. Wołowska

- port Ścinawa.

Choć wydaje się to niewielkim gestem, to już 4-osobowa rodzina w czasie codziennych spacerów może zebrać kilkanaście kilogramów odpadów.

Wszyscy, którzy wezmą udział w akcji mają szansę zawalczyć o nagrody w konkursie zorganizowanym specjalnie na tę okazję. W regulaminie poniżej dokładnie opisujemy co trzeba zrobić. Na wszystkich autorów zdjęć, które opublikujecie na Waszych profilach FB czekać będą pamiątkowe dyplomy, a dla 5 autorów zdjęć z najwyższą ilością polubień przewidujemy nagrody specjalne.

Tereny nadodrzańskie to przyrodnicze wizytówki miasta, które zawierają siedliska wielu gatunków roślin i zwierząt, ale to jedynie propozycja miejsca, które można posprzątać. Tylko od Was zależy, które miejsce prawdziwie "odetchnie " na wiosnę.

Uczestnicy akcji powinni stosować się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Sprzątanie należy przeprowadzać w niewielkich grupach z zachowaniem odpowiedniego dystansu oraz unikać większych zgromadzeń.

Regulamin ekologicznego konkursu fotograficznego: http://nowa.scinawa.pl/.../04/tekst-akcja-do-edycji-1.pdf

DOŁĄCZ I TY! POMÓŻ W PROMOCJI AKCJI!

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 12

W poprzednim tygodniu: 34

W tym miesiącu: 73

W poprzednim miesiącu: 72

Wszystkich: 787

USERWAY